Valutakurser på kontant valuta

Kursen er Sparekassen Vendsyssels referencekurs hentet 16. oktober 2018.
ValutaerDit salgDit køb
Australien, Australske dollar, AUD439,25484,25
Bulgarien, Bulgarske lev, BGN369,42396,42
Canada, Canadiske dollar, CAD482,02517,02
EU, Euro, EUR739,08759,58
Kroatien, Kroatiske kuna, HRK96,63105,63
Norge, Norske kroner, NOK76,2080,45
Polen, Polske zloty, PLN167,94182,94
Schweiz, Schweiziske franc, CHF643,02660,52
Storbritannien, Britiske pund, GBP836,76874,76
Sverige, Svenske kroner, SEK69,3273,57
Thailand, Thailandske baht, THB18,7720,37
Tjekkiet, Tjekkiske koruna, CZK27,5929,89
Tyrkiet, Tyrkiske lira, TRY96,24126,24
USA, Us dollar, USD633,91658,91
Ungarn, Ungarske forint, HUF2,172,47
Kilde: SIX Financial Information

Bestilling kontanter og udenlandsk valuta

I NetBank Erhverv kan du bestille danske kroner og udenlandsk valuta, til afhentning i banken.
 
Du bestiller valuta under menupunktet "Administration" og "bestil valuta"
 
Pengeautomater
Husk at du i vores pengeautomater kan både hæve og indsætte danske kroner samt købe og sælge Euro.