I Østjydsk Bank kan du veksle danske kroner, euro og en lang række andre valutaer.

Valutakurser på kontant valuta

Kursen er Østjydsk Banks referencekurs hentet 28. marts 2017.
ValutaerDit salgDit køb
Australien, Australske dollar, AUD0,00546,04
Canada, Canadiske dollar, CAD0,00536,56
EU, Euro, EUR735,06757,56
Filippinerne, Filippinske peso, PHP0,0014,86
Hong Kong, Hongkong dollar, HKD0,0093,22
Japan, Japanske yen, JPY0,006,33
Kroatien, Kroatiske kuna, HRK94,07106,07
New Zealand, New zealandske dollar, NZD0,00506,93
Norge, Norske kroner, NOK77,5481,80
Polen, Polske zloty, PLN0,00183,70
Schweiz, Schweiziske franc, CHF686,96705,46
Singapore, Singapore dollar, SGD0,00511,56
Storbritannien, Britiske pund, GBP845,68883,68
Sverige, Svenske kroner, SEK75,0679,31
Thailand, Thailandske baht, THB18,5620,41
Tjekkiet, Tjekkiske koruna, CZK26,9428,34
Tyrkiet, Tyrkiske lira, TRY174,06203,56
USA, Us dollar, USD675,23700,23
Ungarn, Ungarske forint, HUF0,002,56

Bestilling kontanter og udenlandsk valuta

I NetBank Erhverv kan du bestille danske kroner og udenlandsk valuta, til afhentning i banken.
 
Du bestiller valuta under menupunktet "Administration" og "bestil valuta"
 
Pengeautomater
Husk at du i vores pengeautomater kan både hæve og indsætte danske kroner samt købe og sælge Euro.