I Østjydsk Bank kan du veksle danske kroner, euro og en lang række andre valutaer.

Valutakurser på kontant valuta

Kursen er Sparekassen Vendsyssels referencekurs hentet 13. august 2018.
ValutaerDit salgDit køb
Australien, Australske dollar, AUD455,65500,65
Bulgarien, Bulgarske lev, BGN369,02396,02
Canada, Canadiske dollar, CAD482,05517,05
EU, Euro, EUR738,34758,84
Kroatien, Kroatiske kuna, HRK96,34105,34
Norge, Norske kroner, NOK75,2179,46
Polen, Polske zloty, PLN167,46182,46
Schweiz, Schweiziske franc, CHF648,40665,90
Storbritannien, Britiske pund, GBP819,38857,38
Sverige, Svenske kroner, SEK68,5972,84
Thailand, Thailandske baht, THB18,5820,18
Tjekkiet, Tjekkiske koruna, CZK27,7530,05
Tyrkiet, Tyrkiske lira, TRY79,76109,76
USA, Us dollar, USD643,64668,64
Ungarn, Ungarske forint, HUF2,152,45
Kilde: SIX Financial Information

Hold fingeren kortvarigt på billedet for at gemme det på din telefon/tablet

×