I Østjydsk Bank kan du veksle danske kroner, euro og en lang række andre valutaer.

Valutakurser på kontant valuta

Kursen er Østjydsk Banks referencekurs hentet 28. juni 2017.
ValutaerDit salgDit køb
Australien, Australske dollar, AUD0,00521,13
Canada, Canadiske dollar, CAD0,00524,50
EU, Euro, EUR734,66757,16
Filippinerne, Filippinske peso, PHP0,0014,43
Hong Kong, Hongkong dollar, HKD0,0088,78
Japan, Japanske yen, JPY0,005,95
Kroatien, Kroatiske kuna, HRK94,32106,32
New Zealand, New zealandske dollar, NZD0,00500,71
Norge, Norske kroner, NOK74,4678,71
Polen, Polske zloty, PLN0,00184,01
Schweiz, Schweiziske franc, CHF672,49690,99
Singapore, Singapore dollar, SGD0,00492,12
Storbritannien, Britiske pund, GBP825,04863,04
Sverige, Svenske kroner, SEK73,0677,31
Thailand, Thailandske baht, THB17,8819,78
Tjekkiet, Tjekkiske koruna, CZK27,6529,05
Tyrkiet, Tyrkiske lira, TRY170,45199,95
USA, Us dollar, USD643,76669,76
Ungarn, Ungarske forint, HUF0,002,55
Kilde: SIX Financial Information
error-icon

Der er opstået en uventet fejl.